"Я досліджую світ"в рамках теми "Відомі українці"
Учні 2 класу на уроках»Я досліджую світ» в рамках теми «Відомі українці» відвідали сільський музей та ознайомились з життєвою історією почесних громадян села Новоіванівське.
Життєва історія кожної людини індивідуальна й неповторна. Хтось довго шукає свій шлях, змінюючи професії й місця роботи, комусь до вподоби щодня добросовісно й сумлінно виконувати покладені на них обов’язки впродовж багатьох років поспіль, інші бачать життєве призначення в створенні сім’ї й вихованні дітей, а деяким людям навіть вдається досягти значних успіхів, здобути світове визнання й прославити власне село чи місто. Всі ми різні, тому дуже важливо якомога раніше зрозуміти, чого саме ти хочеш від життя, які маєш здібності й таланти, чи зможеш бути корисним суспільству і при цьому відчувати себе щасливим і реалізованим. А для цього дітям потрібні приклади – біографії людей, що стали відомими в різних галузях суспільного життя й зробили багато важливих і корисних справ.
Дитяча потреба у дослідницькому пошуку обумовлена біологічно. Кожна здорова дитина народжується дослідником. Невтомна жадоба нових вражень, допитливість, цікавість, прагнення спостерігати й експериментувати традиційно розглядають, як важливі риси дитячої поведінки. Дослідницька активність – природний стан дитини. Саме це внутрішнє прагнення привело учнів 2 класу до музею села Новоіванівське. Протягом чотирьох уроків вивчення курсу «Я досліджую світ» ми з учнями вивчали біографії славетних українців, котрі прославили власну країну в науці, творчості, спорті та зробили вагомий внесок для розвитку своєї малої батьківщини. Напередодні діти ознайомилися з історіями успіху видатних науковців, винахідників, художників, спортсменів. Вони виконували безліч творчих вправ, розповідали, на кого б хотіли бути схожими. Я замислилась, яким чином розповісти сучасним дітям про людей, які прославили наше село, щоб їм було цікаво, і водночас виховувати в них дослідницьку активність. І зрозуміла, що в цій ситуації мені може допомогти музей рідного села, а саме кімната «Почесних жителів». І ми вирушили на екскурсію. Спочатку учнів зацікавили чорно-білі портрети – вони шукали знайомі обличчя, потім познайомились з біографіями Головатенко І.П., Замкового А.С., Калініч Т.М., Басовського С.Л. (на жаль, часу мали обмаль).
Діти були вражені, що ходять тими самими вулицями, навчаються в школі, де працюють «почесні»вчителі, живуть по сусідству з люди, які мали та мають великі здобутки перед державою, здолали багато труднощів та перешкод, щоб ми зараз жили під мирним небом та насолоджувалися життям. За це ми їм дуже вдячні!
Вчитель початкових класів
КЗ «Новоіванівська ЗОШ І-ІІІ ступенів»
ТУПИЦЯ К.В.